9 Eylül 2012 Pazar

Bu kıza dikkat!

Hangi kız mı? Aynur Aydın! Bülent Seyhan'ın bir süredir "keşfim" olarak nitelediği ve geçen yıl kendi albümü "12 Çeşit La La"yı çıkaran Hollanda asıllı bu genç şarkıcı (tam bir gazete tanımlaması oldu!) oldukça başarılı.

Haha, şu gazete tanımını geçecek olursaak; ben Aynur Aydın'ı Erdem Kınay'ın "Proje" albümündeki "İşporta" şarkısıyla tanıdım. Eğer bir Türkçe pop dinleyicisiyseniz veya radyolara maruz kalıyorsanız o zaman "düşemeem inan kalpte yalaana, gerçek aşkı masal sanana" diye başlayıp giden bu şarkıyı illa ki duymuşsunuzdur!

Deniz Erten imzalı bu şarkının başarılı bir şarkı olmasında Erdem Kınay'ın iyi aranjesi kadar Aynur Aydın'ın vokalinin de faktörü var. Artık Hollanda asıllı Türk olmasının verdiği hafif aksanlı Türkçe'nin de etkisi mi vardır nedir, Aynur Aydın bu şarkıyı çok güzel söylemiş. Albümündeki şarkılara da baktım, çok mükemmel bir şarkı bulamasam da şarkıların genel müzikalitesi çok iyi. Bence iyi şarkılar alırsa bu kızın ismini ileride çok sık duyabiliriz.(Bu arada bu yılki Eurovision birincisi Loreen'in Aynur Aydın'ın albümündeki vokalist olduğunu biliyor muydunuz??)

Bu arada klip de çok başarılı olmuş; Şenol Korkmaz yönetmenliğinde Macaristan'da bir şatoda (?) çekilen klip, "bir partiden anlar" şeklinde ve de genel alışkın olduğumuz Türkçe pop klibi kalitesinden bi tık üstte. Klibe 8/10, şarkıya da 9/10 puan veriyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder