20 Haziran 2010 Pazar

Her Daim Gözde: Nişantaşı

nişantaşı, abdi ipekçi caddesi, nişantaşı louis vuitton, hugo boss, beymen brasserie

Nişantaşı her zaman moda ve gözde olacak, bu bence değişmeyecek bir gerçek. Şehrin bu en şık ve elegant semtinde gün geçmiyor ki yeni bir kafe, mağaza, galeri vs. açılmasın. Özellikle son yıllarda açılan sanat galerileri ile de semt başka bir cila daha kazanmaya başladı. Ayrıca son birkaç yılda dünyaca ünlü Prada, Hermes gibi lüks modaevlerinin Nişantaşı'nda "literally" birbiri ardına açtıkları şubeler ile de dünya çapında da ilgi çekmeye başladı. Buradaki "dünya çapında ilgi", "2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul tüm dünyanın ilgi odağı!" cümlesindeki gibi içi boş bir ilgi odağı değil aksine gerçekten de son zamanlarda,, özellikle Abdi İpekçi Caddesi üzerinde açılan mağazalar ile, yabancı gazetelerde haberleri çıktı. Hatta -belki ilk 10'da değil ama- dünyanın en pahalı 16. alışveriş caddesi unvanı ile "listede" kendine yer edindi Abdi İpekçi Caddesi ve böylece Nişantaşı.

Bu ardı ardına açılan mağazaların son halkaları da Chanel ve Salvatore Ferragamo! (City's'in içinde açılacak Banana Republic vs.yi saymıyorum bile!)
Chanel, tam Hermes'in yanına 250 m2'lik bir mağaza açmayı planlıyor. Şu aralar yolunuz Nişantaşı'na düşerse de göreceksiniz ki harıl harıl çalışmalar var mağazada. Aynı şekilde Ferragamo da kışın bölgeye şube açan Vapiano'nun yanına mağazısını açma çalışmaları içinde. Her ikisi de Nişantaşı'nı renklendirmeyi bekliyor! (Ayrıca geçen yıl Suadiye'de açılan ve içinde lüks markaların ürünlerini barındıran Brandroom da Chanel'in açılacağı sıraya bir şube açmış bulunmakta)

nişantaşı, chanel, abdi ipekçi caddesi, nişantaşı alışveriş

Peki, sadece lüks markalar mı Nişantaşı'nda, hayır! Art arda bu aralar o kadar çok kafe ve restaurant açıldı ki artık sayamıyorum bile ama şuraya listeliyorum: Candido, Delicatessen, Van Kahvaltı Evi, Nordsee, Zamane Kahvesi, Vapiano vs vs. Aslında belki Nordsee falan kaydadeğer sayılmayabilir ama söylemek istediğim şu ki bu aralar ya benim gözüme çok çarptı ya da gerçekten sürekli Nişantaşı'nda yeni bir yerler açılıyor. Ayrıca Haziran ayı içinde Doors grubunun Rumelihisarı'ndaki Mama da şubesini açacak, haberiniz olsun.

mama restaurant doors, nişantaşı mama, mama doors, mama rumelihisarı

Yazardan not: Geçen yıl açılan Mim Kemal Öke'deki Den Kafe'yi de sakın gözardı etmeyin ve bir ara uğrayın! Ayrıca Cihangir'de çok tutulan Van Kahvaltı Evi'nin şubesini ve Candido'nun pizzalarını kaçırmayın!

3 yorum:

  1. nişantaşı gerçekten türkiye'nin incisi.. elinize sağlık

    YanıtlaSil
  2. Yorumunuzu yeni görüyorum, teşekkürler :)

    YanıtlaSil
  3. nisantasi always cool & hip, not news ;)

    YanıtlaSil